Co to jest Impresjonizm?

Co to jest Impresjonizm?

Wyłącz przez admin

Impresjonizm był zupełnie nową koncepcją. Rozwinęła się on jako formalna praktyka artystyczna w Paryżu w latach sześćdziesiątych XIX wieku, a następnie rozprzestrzenił się w Stanach Zjednoczonych i Europie. Większość malarzy w tamtych czasach malowała w pracowniach, otaczając swoje prace scenami mitologicznymi, historycznymi i alegorycznymi. Impresjonizm natomiast skupiał się na uchwyceniu wrażenia konkretnej chwili.

Sztuka impresjonistyczna nie powstawała w pracowni, lecz na ulicach, gdzie malarze starali się uchwycić ulotne i chwilowe efekty działania promieni słonecznych na różne obiekty. Dzięki plenerom, w których pracowali ci malarze, powstały dzieła sztuki, które miały większy wpływ koloru i światła. Sztuka ta powstawała przed obiektami, utrwalając je w tym właśnie momencie.

Za pomocą pociągnięć pędzla, sztuka impresjonistyczna jest w stanie przekazać prawdziwą istotę tematu. Opowiada historię danego miejsca, opierając się na realiźmie. Dotyk rzeczywistości sprawia, że ten rodzaj sztuki jest niezwykle popularny. Ludzie mogą faktycznie łączyć się z przesłaniem, które obraz stara się przekazać, i to jest powód, dla którego miłośnicy sztuki starają się mieć ten rodzaj sztuki w swoich domach.

Sztuka impresjonizmu wygląda świetnie wisząc na ścianach salonów lub bardziej formalnych przestrzeni do siedzenia. Na pewno przyciągnie uwagę gości z powodu przepływu emocji, które te obrazy zwykle niosą.