Co to jest Kubizm?

Co to jest Kubizm?

Wyłącz przez admin

Kubizm był ruchem artystycznym, który narodził się na początku XX wieku. Jest to jeden z najbardziej wpływowych ruchów artystycznych wszechczasów i do dziś stanowi źródło inspiracji dla artystów. Był to punkt zwrotny w ewolucji sztuki nowoczesnej. Utorował drogę dla sztuki czysto abstrakcyjnej. Przyszłe ruchy takie jak dadaizm, futuryzm, surrealizm i konstruktywizm były inspirowane przez kubizm.

W kubistycznej formie sztuki, temat obrazu jest zazwyczaj dostrzegalny. Nie ma w nim związku z naturą. Kubizm nie korzysta z tradycyjnych technik i akcentuje dwuwymiarowe wzory. Przedmioty malowane w tym stylu są zazwyczaj sprowadzane do form geometrycznych, a następnie rearanżowane w płytkiej przestrzeni.

Obrazy kubistyczne są poszukiwaniem zrozumienia i wskazują na fakt, że świat nie jest tym, czym się wydaje. Świadczy o tym to, że obrazy kubistyczne zawierają jeden przedmiot, który jest ukazany pod różnymi kątami. Dlatego właśnie ta forma sztuki ukazuje życia i tak wiele koloru, że może stać się bardzo popularnym rodzajem sztuki dla Twojego domu.

Sztuka kubizmu dobrze sprawdza się w przestrzeniach formalnych, które mogą być jadalniami lub pomieszczeniami do nauki. Ponieważ kubizm składa się z trzeźwych i wyrafinowanych odcieni tego samego koloru (zazwyczaj szarości i brązów), dają one każdej przestrzeni życiowej uproszczony, minimalistyczny i bardzo wyrafinowany akcent.