Sztuka uliczna czyli Graffiti

Sztuka uliczna czyli Graffiti

Wyłącz przez admin

Sztuka graffiti jest bardziej znana jako sztuka uliczna. Jest to forma wolnej sztuki, którą często można zobaczyć w miejscach publicznych, takich jak budynki i transport publiczny. To właśnie po latach 60-tych XX wieku powstał szał związany z dekorowaniem otoczenia za pomocą markerów i farb w sprayu. Graffiti po raz pierwszy pojawiło się w Filadelfii oraz Nowym Jorku i jest silnie związane z kulturą hip hopu.

Po raz pierwszy użyto go jako środka do wyrażenia frustracji życiem. Powszechnie stosowanymi materiałami były farby w sprayu, markery, szablony i akryle. Wszystkie rodzaje powierzchni były używane jako płótna, w tym billboardy, ściany obiektów użyteczności publicznej, metro i wszędzie tam, gdzie widziano pustą przestrzeń. Dziś sztuka graffiti jest uważana za wandalizm w większości krajów.

Sztuka graffiti jest zazwyczaj bardzo kolorowa i atrakcyjna. Ma atrakcyjność, która przyciąga widza bliżej. Z tego właśnie powodu graffiti jest często wieszane w domach, na płótnie. Posiadanie graffiti w swoim domu to świetny sposób na rozjaśnienie wnętrza swojej przestrzeni życiowej. Kolory obecne w graffiti przyczyniają się do tego, że każde wnętrze wygląda na pełne życia, a także sprawiają, że pokoje wyglądają pogodnie i przyjaźnie.